Strona główna
ALPINES
Witamy, Gość
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
O:Dionisia, androsace, saxifragi (1 wejść) (1) Gość
W dół Odpowiedz Ulubione: 1
TEMAT: O:Dionisia, androsace, saxifragi
rayan (Użytkownik)
Witam wszystkich!
graphgraph
Użytkownik offline Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Dionisia, androsace, saxifragi 7 lat(a), 9 mies. temu  
W tym roku postanowiłem powiększyć moją kolekcję dionysii o nowe sadzonki. Zakupiłem je w Londynie i zrobił się mały problem. Spodziewałem się dionysii jeszcze przed wegetacją i w glinianych doniczkach. A tu okazało się, że są już kwitnące i do tego w plastykowych doniczkach. I utknąłem bo waham się, czy można je przesadzać w okresie kwitnienia, ponieważ pielęgnacja w plastyku będzie bardzo uciążliwa. Sam już nie wiem, czy większe straty poniosę trzymając je do przyszłej wiosny w plastyku, czy mimo wszystko przesadzić i ulokować je w glinianych przepuszczalnych doniczkach. Wolałbym je jednak przesadzić takie jakie teraz są, ale czy to jest lepsze wyjście? Jeżeli chodzi o androsace i saxifragi chciałbym skorzystać z doświadczeń innych skalniakowców, ale trochę później. Przy dosyć sporych ilościach które hoduję, tworzy to różne problemy, z którymi próbuję się uporać. Na razie załączam zdjęcie zakupionych dionysii i hodowanych przeze mnie saxifrag.

Zgłoś moderatorowi   Zaloguj się Zaloguj się  

Ostatnio zmieniany: 2010/03/16 18:59 Przez rayan.
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
rayan (Użytkownik)
Witam wszystkich!
graphgraph
O:Dionisia, androsace, saxifragi 7 lat(a), 9 mies. temu  
Zdjęcia poniżej...

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
miho (Admin)
Admin
graph
Piękne te dionysie z Londynu. Ja bym je przesadził jak najszybciej, choć nie w porze kwitnienia - czyli jak tylko przekwitną lub zaczną przekwitać. Na przesadzanie dionysii najlepszym czasem jest okres startu wegetacji przed kwitnieniem lub zaraz po kwitnieniu. Powinno to byc jak najszybciej, żeby dalej były w trakcie intensywnego wzrostu (który normalnie trwa do czerwca) i nie spotkały się z wysokimi temperaturami w maju. Hodowla w plastikowych pojmnikach jest dość uciążliwa.

Podsumowując: jeżeli są niekwitnące - przesadzić w jak tylko zrobi się cieplej, może już w ten weekend. Te kwitnące - zaraz jak przekwitną czyli w ciągu 2 tygodni.

Pozdrawiam i zyczę powodzenie, cieszę się że ktoś jeszcze w Polsce zaczął hodować dionysie
Michał

rayan (Użytkownik)
Witam wszystkich!
graphgraph
Jutro od rana biorę się za przesadzanie. W ubiegłym roku byłem u Pana Michaela oraz Pana Ger'a i przypominam sobie, że zaproponowali, abym na wiosnę jednorazowo podlał dionysie środkiem Fonganil Gold o stężeniu 0,5 ml /l. Przyszło mi do głowy, że skoro można tym jednorazowo na wiosnę podlać je przy temperaturze powyżej 10 stopni, to pewnie mógłbym lekko zwilżyć tym środkiem podłoże uzupełniające do doniczek. Po przesadzeniu może też delikatnie podlać tym środkiem? Co prawda podlewanie bezpośrednie do doniczek jakoś mi nie pasuje, ale może spróbować? Sprawdzałem podłoże w doniczkach - jest słabo zrośnięte, to może ta wilgoć ze środkiem utrzyma bryłę korzeniową? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy te kwitnące dionisie może należałoby pozbawić kwiatów i też jutro przesadzić?
Edward

miho (Admin)
Admin
graph
1. Nie znam tego środka, więc nie potrafię nic doradzić.

2. Przed przesadzenim dobrze zwilzyć całą bryłę, nie rozsypie się przy przesadzaniu.

3. Kwitnące rośliny - ja bym poczekał aż przekwitną.

Dionysie na wiosnę jak bardzo intensywnie rosną mogą, a nawet powinny mieć dużo wilgoci.

rayan (Użytkownik)
Witam wszystkich!
graphgraph
O:Dionisia, androsace, saxifragi 7 lat(a), 8 mies. temu  
Nareszcie przesadziłem wszystkie dionisie po przekwitnieniu(zdj.nr1). Myślę, że będą dobrze rosły.
Ponadto bardzo ładnie kwitną mi saxifragi(zdj.nr2), które sa roślinami właściwie bez żadnych wymagań. Choć mimo wszystko uważam, że muszę stworzyć program ochrony tych roślin przez szkodnikami i chorobami grzybowymi. Kilka z nich nie wygląda dobrze i nie wiem jaka jest tego przyczyna.
Czy są w tym zakresie jakieś doświadczenia?

Ostatnio zmieniany: 2010/04/20 19:08 Przez rayan. Powód: błąd wprowadzania plików
rayan (Użytkownik)
Witam wszystkich!
graphgraph
Zdjęcia poniżej...
Plik załącznika:
Nazwa pliku: Zdj_cie_copy.jpg
Wielkość pliku: 115166

Ostatnio zmieniany: 2010/04/20 19:18 Przez rayan.
rayan (Użytkownik)
Witam wszystkich!
graphgraph

miho (Admin)
Admin
graph
rayan napisał:
Nareszcie przesadziłem wszystkie dionisie po przekwitnieniu(zdj.nr1). Myślę, że będą dobrze rosły.
Ponadto bardzo ładnie kwitną mi saxifragi(zdj.nr2), które sa roślinami właściwie bez żadnych wymagań. Choć mimo wszystko uważam, że muszę stworzyć program ochrony tych roślin przez szkodnikami i chorobami grzybowymi. Kilka z nich nie wygląda dobrze i nie wiem jaka jest tego przyczyna.
Czy są w tym zakresie jakieś doświadczenia?

Tak, ja używam zwykłych środków przeciwgrzybowych dostępnych w handlu. Najczęściej Previcur.

Do góry Odpowiedz
Polish Version - JoomlaPL.com .::. Powered by FireBoardPobierz nagłówki ostatnich postów.