Strona główna
ALPINES
Witamy, Gość
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
O:Rozmnażanie z nasion P. allionii (1 wejść) (1) Gość
W dół Odpowiedz Ulubione: 0
TEMAT: O:Rozmnażanie z nasion P. allionii
Peter Rabbit (Użytkownik)
Witam wszystkich!
graphgraph
Użytkownik offline Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Rozmnażanie z nasion P. allionii 7 lat(a), 1 mies. temu  
Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia ze zbiorem nasion tej primuli, kiedy najlepiej to zrobić, jak, kiedy wysiać, do jakiego podłoża, jak opiekować się siewkami itp. Może Ci którzy maja doświadczenie w tej dziedzinie zechcieliby się podzielić swymi doświadczeniami

Zgłoś moderatorowi   Zaloguj się Zaloguj się  
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
miho (Admin)
Admin
graph
O:Rozmnażanie z nasion P. allionii 7 lat(a), 1 mies. temu  
Primula allioni łatwo rozmnaża się z nasion. Zbierałem je jak tylko dojrzały lub nawet później, a wysiewałem zaraz po zbiorze lub zimą, tak jak większość nasion w styczniu. Siewki rosły dość szybko, każda roślina była inna. To jest właśnie najciekawsze: ogromna wariabilność tej prymuli, co tez widać w przyrodzie. Efekty mogą być bardzo ciekawe. W ten sposób pozyskuje się też najzdrowsze rośliny.
Podłoże do wysiewu - takie jak wszystkie rośliny skalne. Ostatnio daję 1/2 torfu i 1/2 żwiru, często dodaję jeszcze grys granitowy.
Kwitły po około 2-3 latach od wysiewu.

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Witam wszystkich!
graphgraph
Dziękuję za odpowiedź. Ponieważ nie mam żadnych doświadczeń w uprawie tej primuli a rośliny dostanę wiosną, jak tylko zbuduje zimną szklarnię (szkoda, że nie ma informacji na temat jej konstrukcji), mam jeszcze pytanie. Czy jest możliwy zbiór nasion teraz? Znajomy ma kolekcje tych primul i mógłbym u niego je zebrać. Co to znaczy, jak napisane jest w artykule na tej stronie, że nasiona są ukryte w roślinie? Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Proszę wybaczyć, być może, naiwność tych pytań ale pochodzą one od nowicjusza

admin (Admin)
Admin
graphgraph
Użytkownik jest na Forum Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Można zebrać teraz i wysiać od razu lub zimą. Pewnie są już dojrzałe. Ukryte w roślini- to znaczy że nasienniki mają z reguły krótkie łodygi i są często gdzieś pomiędzy liśćmi, albo niżej w roślinie - zależy od odmiany. Trzeba to robić ostrożnie żeby nie połamać roślin, są dość kruche.
Powodzenia. Michał

Witam wszystkich!
graphgraph
Dzięki za rady. Mam nadzieje, że mi się uda. Pochwalę się sukcesem, jeśli go odniosę w rozmażaniu tych pięknych primul.

Do góry Odpowiedz
Polish Version - JoomlaPL.com .::. Powered by FireBoardPobierz nagłówki ostatnich postów.